1% KRS 00 00 05 09 05
Edycja 2011
ZBIORKA PUBLICZNA

Jak wybrać rodzinę?

22.07.2011
Jak wybrać rodzinę?
fot. dominikpeh.eu
19 listopada zostanie otwarta internetowa baza rodzin na stronie 2011.szlachetnapaczka.pl.
Baza podzielona jest na województwa i rejony. Każdy rejon ma własny magazyn, czyli miejsce, gdzie w dniu finału (10 grudnia) zawieziesz przygotowaną paczkę.

Najpierw znajdź wśród swój rejon (rejony odpowiadają miejscowością lub dzielnicą większych miast), a następnie na podstawie opisu wybierz w swoim rejonie rodzinę, której chcesz pomóc.

Żeby wybrać rodzinę musisz zarejestrować się w systemie internetowym.

Jako potwierdzenie wyboru rodziny otrzymasz maila z niezbędnymi informacjami oraz danymi kontaktowymi do wolontariusza, który opiekuje się rodziną.

Którą rodzinę wybrać?


Wybierając rodzinę zwróć uwagę na to, czy jesteś w stanie zaspokoić wszystkie lub prawie wszystkie jej potrzeby. 

Jeżeli jest ich wiele – zachęć do wspólnego przygotowania paczki rodzinę, znajomych z pracy, uczelni czy klubu sportowego.

Przygotowanie paczki może być okazją do wspaniałej zabawy, wspólnie poczujecie, że więcej radości jest w dawaniu!

Z niektórych rzeczy na liście można zrezygnować, jeżeli nie są to produkty z listy najpotrzebniejszych rzeczy, a bez nich paczka wciąż będzie dla rodziny czymś wyjątkowym.

Jeżeli wiesz, że nie uda Ci się przygotować Paczki, możesz przeznaczyć dowolną kwotę na organizację projektu. Wpłać i pomóż SZLACHETNEJ PACZCE dotrzeć z pomocą do jeszcze większej ilości rodzin w potrzebie!

Wpłać i pomóż! Przejdź do formularza wpłat

Komentarze:
Dodaj komentarz 16
  • Agnieszka76
    2011-07-25 11:46:43
    Cytuj
    byle do listopada:) Gwarantowane silne wrażenia:) ... oczywiscie te pozytywne
  • Paweł
    2011-09-15 21:22:55
    Cytuj
    Witam jesteśmy wielodzietną rodziną. Nasi rodzice są bezrobotni. Brak pieniędzy sprawia iż na gwiazdkę nie zawsze starcza na prezenty. Jest nas 16 osób z rodzicami : mama Małgorzata ,tato Piotr,Marta,Piotrek,Paweł,Darek,Marcin,Karolina,Tomek,Kaśka,Mirek,Grzesiek,Leszek,Maciek,Magda i Anka . Wiek od 1,5 do 19 lat.Chcielibyśmy aby ktoś nam pomógł szczególnie że rozpoczęła się szkoła.Często jest tak że jedzenie brane jest na zeszyt. Dajemy sobie radę ale pomoc by się przydała. Mamy mały dom : pokój,kuchnia,łazienka i korytarzyk. Wielodzietność sprawia że piątka z nas mieszka na ocieplonym strychu , a nadomiar tego nasz dom jest dwurodzinny . Z góry dziękuję i proszę o pomoc obojętnie jaką.
  • radekmichalak
    2011-09-28 19:33:35
    Cytuj
    Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze rozumiem sytuację w jakiej Państwo się znaleźli. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to bardzo trudna sytuacja. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do jakiejś organizacji działającej w Państwa mieście/miejscowości. Być może warto zgłosić się do lidera rejonu działającego u Was.
  • Agnieszka
    2011-10-09 00:32:19
    Cytuj
    Witam serdecznie bardzo bym prosiła o jaka kolwiek pomoc jest nas 6
    mam 3 dzieci mieszkam w raz z moją mamą i mezem moje dochody to 800 zł
    + rodzine
    moja curka ma zapalenie kosci (reomatyzm) a w domu mam nie zacieplo szczeguknie w zime mieszkamy w starej kamienicy
    bardzo by nam sie przydalo mebke np. mlodzizowe,łużko lub pientrowe ,komoda
    ubrania,zabawki,środki czystosci , art.szkolne,posciel itp
    naprawde potrzebtjemy oto tel 782066502
    pozdrawiam
  • Anna
    2011-10-11 12:49:33
    Cytuj
    Witam serdecznie.Jestem samotną matką na utrzymaniu mam jeszcze 4-dzieci które się uczą a razem mam ich 7-ro tylko 3-je najstarszych poszukuje pracy,brakuje mi wszystkiego żywności środków czystości myjących,piorących,ubrań,pościeli,kołder,butów a przedewszystkim pieniędzy na kupno żywności i na kupno opału.Ja nie pracuje mimo moich chęci do pracy ale nie ma jej.żyjemy tylko za 900 zł i to są zasiłki rodzinne.Nie stać mnie jest na leczenie córki,córka choruje na astme i wade serca i od leków które bierze na sstme córka jest bardzo otyła i waży 76 kg.a ma dopiero 9 lat.Mieszkamy w małej miejscowości wktórej nie ma żadnego zakładu pracy żeby się załapać.Jestem po rozwodzie z winy byłego męża który pił,bił i znęcał się fizycznie i psychicznie.Nadchodzą znowu święta a ja nie będe miała za co zrobić tych świąt.Bardzo prosze o pomoc.Podaje meila ania47@interia.eu Pozdrawiam serdecznie Anna
  • mama Beata
    2011-12-05 16:54:08
    Cytuj

    moze tu znajde pomoc jaka kolwiek probowalam dostac sie do paczki przez MOPS ale najpierw bylo za szybko a potem zostalam poinformowana o zamknieciu listy :( to przykre bo sama od niedawna wychowuje troje dzieci nie mam jeszcze dla nich alimentow przyznanych przez sad przez co nawet mam wsztrzymane zasilki rodzinne ....zostalam bez srodkow do rzycia na wynajetym mieszkaniu gdzie za chwile moze okaze sie ze bede mieszkac na ulicy z dziecmi a panie w MOPSIe to jeden wielki przejret pomagaja nie tym co faktycznie potrzebuja tej pomocy.....bo znam osoby ktore sa na listach do szlachetnej paczki i naprawde wiem ze u nich tej pomocy tak naprawde nie trzeba...
  • Barbara
    2011-12-09 22:04:35
    Cytuj
    Witam.Chcę spytać..Jak moje kryterium,jest niższe od najniższego w kraju (mniej niż 350zł na osobę)I sama wychowuje dwoje chorych dzieci,to czy moja rodzina kfalifikuje się do ,,szlachetnej paczki''?Syn jet niepełnosprawny od urodzenia.
  • iwona
    2011-12-10 00:43:50
    Cytuj
    witam,bardzo chciałabym pomóc komuś kto tego naprawde potrzebuje.jestem osoba nie pracujacą,wychowuję z mężem 4,5 letniego synka.w naszej rodzinie zarabia tylko maz ale jestem w stanie udzielic małej pomocy.niestety nie moge pomóc wielodzietnym rodzinom poniewaz na to mnie nie stac:( ale moze jest jakas samotna mama 1-2 dzieci?mam jakies zabawki,moze ciuszki tez znajde,jedzenie itp.najchętniej z woj.lubelskiego.prosze pisac do mnie na maila rastapro@wp.pl lub gg 9820043.pozdrawiam
  • mama Beata
    2011-12-18 15:36:26
    Cytuj
    Witam wszystkich....Prośbe swa kieruje w imieniu swoim i moich dzieci potrzebujemy odziezy zwlaszcza dla chlopcow( spodnie ) Oskar 5L. Dorian 6L Zuzia 3L . Jesli byla by rozwniez mozliwosc pomoc w zywnosci , zblizaja sie swieta a ja nie jestem w stanie ich dzieciom dac.Nie robie tego dla siebie robie to dla DZIECI bo je bardzo KOCHAM i sa dla mnie WSZYSTKIM. DZIEKUJE za zrozumienie
  • Barbara
    2012-01-17 21:07:12
    Cytuj
  • Maria
    2012-01-18 23:52:26
    Cytuj
    Mamo Beato,
    litości! Czy musi Pani wszędzie pisać posty z prośbą o pomoc?!
    Zapoznała się Pani z regulaminem?
    Najwyraźniej nie!
  • użytkownik nieaktywny
    2012-01-19 07:21:48
    Cytuj
    Pani Joanno!
    A czy Pani zapoznała się z regulaminem ?
    Nie życzę sobie obraźliwych prywatnych wiadomości do mnie!!!!
    Staram się jak najmniej tutaj pisać,zapytałam o kurtkę ,czy to tak wiele??????
    KOMU LIŻĘ TYŁEK??? W wiadomości były użyte ostrzejsze słowa.
    Kim Pani jest? Niezadowolona bo nie dostała pomocy,czy chcąca jej udzielać???
    Czym sobie zasłużyłam na takie wiadomości ,co???
  • Emilia
    2012-01-19 08:42:31
    Cytuj
    Pani Joanno jestem na tym forum praktycznie codziennie ,już nie raz były tu kłótnie,wyzwiska i obrażanie innych. Od dłuższego czasu jest spokój i miejmy nadzieję ,że tak pozostanie. O co Pani tak się bulwersuje ,naskakuje Pani na osoby ,które nie tylko potrzebują pomocy ,ale też wielokrotnie jej udzieliły same.Emi i mama Beata to wspaniałe i silne dziewczyny,którym należy się pomoc.Przemilczałam tu wiele sporów ,ale co za dużo to nie zdrowo.Kim Pani jest żeby kogokolwiek oceniać czy obrażać.Niech Pani to przemyśli na spokojnie i wróci na forum z innym nastawieniem.I przydałoby się przeprosić co poniektóre Panie.Pozdrawiam i życzę spokojnych przemyśleń.
  • Barbara
    2012-04-16 20:46:32
    Cytuj
    Witam i pozdrawiam. Jeśli możecie nam pomóc to proszę.http://www.dzieciom.pl/6034 http://www.mammarzenie.org/O-Fundacji/komu-spelniamy-marzenia http://www.mammarzenie.org/marzyciel/8595,2,marzenie-jeszcze-nieznane